Ogłoszenia, aktualności

Stowarzyszenie MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ ma przyjemność zaprosić na na podsumowanie projektu „Dziedzictwo kulinarne Powiatu Dzierżoniowskiego” – spotkanie i degustację wybranych potraw regionalnych. Zapraszamy 30. listopada (czwartek) 2017 rok, godz. 18.30, Niemcza ul. Piastowska 7.

Stowarzyszenie MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ zaprasza na wernisaż i wystawę w ramach projektu „Zapomniane skarby. Rekonstrukcja zestawu biżuterii wczesnośredniowiecznej na podstawie znalezisk z Radzikowa i Niemczy”.

Stowarzyszenie MUZEUM ZIEMI NIEMCZAŃSKIEJ prosi o pomoc w zachowaniu dla następnych pokoleń wiedzy o dziedzictwie kulinarnym naszego regionu – Powiatu Dzierżoniowskiego. Tradycje kulinarne są istotnym elementem dziedzictwa kulturowego, odzwierciedlając charakter i specyfikę danego miejsca. Rodzaje i sposoby przygotowania pożywienia w naszym regionie były ściśle powiązane z panującym tu środowiskiem naturalnym, rodzajami upraw, relacjami społeczno-kulturowymi, jak również wydarzeniami historycznymi. Nasze Stowarzyszenie realizuje projekt mający na celu dokumentację dawnych zwyczajów, jako ważnego elementu naszego dziedzictwa.

Interesują nas przede wszystkim lata 30., 40. i 50. XX wieku (nie musicie Państwo znać odpowiedzi na wszystkie punkty i nie wszystkie muszą Was wszystkie dotyczyć). Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc oraz podzielenie się wspomnieniami o smakach i zapachach dzieciństwa – na podstawie własnych wspomnień, rozmów z rodziną, anegdot, zdjęć rodzinnych i innych pamiątek.

Będziemy wdzięczni za wypełnienie poniższej ankiety.

Ankieta_